Ballina Europë Rusia emëron shefin e ri të marinës pas sulmeve ndaj anijeve të...

Rusia emëron shefin e ri të marinës pas sulmeve ndaj anijeve të Detit të Zi

18
0

Rusia ka njoftuar emërimin e një shefi të ri të marinës dhe dy komandantëve të flotës pas sulmeve të përsëritura të Ukrainës ndaj anijeve të saj ushtarake.

“Alexander Moiseev është emëruar si kreu i marinës ruse”, ka njoftuar Ministria ruse e Mbrojtjes.

Ministri i Mbrojtjes, Sergei Shoigu tha gjithashtu se Konstantin Kabantsov ishte emëruar në postin e komandantit të Flotës Veriore Sergei Pinchuk u emërua si komandant i flotës së Detit të Zi.