Ballina Sport VIDEO/ Cristiano Ronaldo ‘si vera’, dopietë për nëntë minuta! Rekord me Al...

VIDEO/ Cristiano Ronaldo ‘si vera’, dopietë për nëntë minuta! Rekord me Al Nassr

20
0

Cristiano Ronaldo e ka dërguar në 28 numrin e golave këtë sezon (24 ndeshje) me Al Nassr në Ligën Arabe të Futbollit. Në ndeshjen kundër Abha, miqtë e Al Nassr shënuan dy herë me Cristiano Ronaldon.

Në minutat 12-të dhe 21 ylli portugez shënoi me goditje dënimi, duke u kthyer të gjejë rrjetën edhe në këtë mënyrë. Tanimë në moshën 39-vjeçare ai nuk ndalet, duke treguar se është në formë dhe “varja e këpucëve në gozhdë” duket si një ditë e largët.