Ballina Politika “E shitët kur bënit tregti me Millosheviçin”/ Shpërthejnë replikat mes Shehut dhe...

“E shitët kur bënit tregti me Millosheviçin”/ Shpërthejnë replikat mes Shehut dhe Majkos: Keni shitur shpirtin për Kosovën!

20
0

Replika në Kuvend mes deputetit të Rithemelimit, Tritan Shehu dhe ish-ministrit socialist Pandeli Majko.

Shehu theksoi se kjo qeveri e kishte shitur shpirtin për çështjen e Kosovës. Ndërkohë, Majko ia kthehu se atë e bëri PD ku kur bënte trageti me Millosheviçin

“Kam një raport të mirë me historinë. Edhe duke qenë se Jam me PS. Në 1967 është shitur shpirti, kur u prishën xhamitë dhe kishat. Shpirti u shit kur PD i shiste naftë dhe armë Millosheviçit.”, tha Majko.