Ballina Politika Balla aktron te Ura e Bunës: Gratë të denoncojnë dhunën! Po djali...

Balla aktron te Ura e Bunës: Gratë të denoncojnë dhunën! Po djali i tezes së tij që strehon në Konvalishencë romin e Përmetit që shantazhon , fyen dhe kërcënon gazetarët!

33
0

Ngjarja e trishtë dhe më e rënda nga viti 1992, duket se e ka bërë aktor klientin e pazarit të Barit. Bën thirrje për denoncim po ku ta denoncojmë ministër “palaço” politik. Te Konvalishenca, ku ke emeruar djalin e tezes qe strehoh si arshivist Elmazajn , nje rom permeti qe kercenon familje gazetaresh me nje adrese Durresi postmodern. Apo te Arjan Zaka i OSHEE, apo Ton Basha i Ujesjellesit, apo te Amarildo Reçi i Monumenteve? Turp per ata qe te shkruajne lajme ty se na qenke perlotur! Nuk te ra kostumi qe vodhe ne Bari tamam? Po lotet tane që na i shkaktojnë ata qe i paguan shteti me rrogë,  katër vetë për të hedhur baltë? E ke fshirë ti sms po jo ne ama! Mos u bëj me hipokrit se te ndeshkon Zoti edhe pse komunistët nuk kanë zot! Tu vra polici në godinen e shtetit, si në kolumbi, për atë ta dërguam sms  dhe heshte! Se një ditë ministrat e brendshëm nuk e kuptojne as vete se nga i vjen, por që i gatuajnë vetë. Aq me shume qe je edhe komunist! Leri ta zbardhin ate ngjarje qe eshte turpi i policise, i atyre qe ke emeruar ne lagje, komisariat etj. Asgjë nuk ndodh rastesisht. Nuk ke shkuar atje si minister, po si “kriminel politik” në vendin e krimit! Thuaje shqiptareve çfarë di për atë ngjarje dhe per patrozhonistet qe ja keni sulur njerezve. Mandat ke, jeten na e ka dhene zoti pa mandat!

Çfare reagimi të kemi për djalin tënd të tezes, Ahmetin e tenderave të PD, per palaçot që keni mbushur PS e Durrësit? Turp te lexosh që qenke perlotur ti! As i dhjerë nuk përbën më lajm./ Bulevard news