Ballina Aktualitet “Çmendet” moti/ Stuhi e pazakontë në Lushnje, era e fortë rrëzon pemët...

“Çmendet” moti/ Stuhi e pazakontë në Lushnje, era e fortë rrëzon pemët dhe tabelat rrugore / VIDEO

14
0

Qyteti i Lushnjes është përfshirë pasditen e sotme nga një stuhi e fortë shiu dhe erë.

Sipas dëshmive, era ka qenë aq e fortë sa ka arritur të shkulë nga toka edhe tabelat e sinjalizimit rrugor.

Ndërsa nga pamjet e publikuara dallohen edhe dëme të tjera të shkaktuara nga rrëzimi i disa pemëve.

Moti i keq pritet të përfshijë në orët e ardhshme edhe qytete të tjera, ndërsa qielli i kthjellët parashikohet të rikthehet në fundjavë.