Ballina Sport Drejt “Euro 2024”, trajneri Sylvinho vendos për listën e Shqipërisë, tre mungesa...

Drejt “Euro 2024”, trajneri Sylvinho vendos për listën e Shqipërisë, tre mungesa “big”

17
0

Shqipëria synon që të lërë gjurmë në Premierën e Europianit, teksa është në një grup me Italinë, Kroacinë dhe Spanjën. Trajneri i kuqezinjve, Sylvinho ka publikuar pak më parë listën provizore të ftuarve, ku janë grumbulluar 27 lojtarë.

Siç dihet, për listën përfundimtare do të hiqet vetëm një lojtar, pasi në Gjermani do shkohet me rregullin e ri, pra me 26 futbollistë. Numri një i pankinës së Kombëtares ka thirrur lojtarët më në formë të mundshëm, duke patur parasysh synon që ata lanë mbrapa. Edhe pse përballë do jenë kundërshtarë tejet të fortë, grupi përfaqësues do të tentojë të bëjë maksimumin, me besimin se gjërat do të shkojnë mirë. Europiani fillon me 14 qershor dhe përfundon me 14 korrik.

Bie në sy lënia jashtë e Cikalleshit, Myrto Uzunit dhe Arbnor Muja