Ballina Politika Tuneli i Llogarasë/ Rama: Puna vijon për finalizimin e tij

Tuneli i Llogarasë/ Rama: Puna vijon për finalizimin e tij

12
0

Në tunelin e Llogarasë vijojnë punimet me ritme intensive për finalizimin e kësaj vepre infrastrukturore. Kryeministri Edi Rama me një postim në faqen zyrtare në “Facebook” ka ndarë pamje nga punimet që po kryhen në këtë kantier.

“Mirëmëngjesi dhe me tunelin e Llogarasë ku puna vijon për finalizimin e tij, ju uroj një të diel të paqtë”, shkruan kryeministri.

Vlera e këtij investimi është 142 milionë Euro. Tuneli mund të përshkohet për vetëm 7 minuta, duke shkurtuar ndjeshëm distancën me plazhet e mrekullueshme të jugut të vendit.

Qeveria shqiptare parashikon që bashkë me Aeroportin e Vlorës, tuneli i Llogarasë do t’i japë një tjetër hov zhvillimit të turizmit në këtë zonë.