Ballina Lifestyle Këngëtari me famë botërore diagnostifikohet me kancer, bën postimin prekës: Sot po,...

Këngëtari me famë botërore diagnostifikohet me kancer, bën postimin prekës: Sot po, por nesër nuk do ta kem më…

29
0

Ylli portorikan i reggaeton Don Omar ka zbuluar se po lufton me kancerin. Artisti 46-vjeçar, i njohur për këngët e tij si “Bandoleros”, “Ayer la Vi” dhe “Danza Kuduro”, postoi në rrjetet sociale për të ndarë lajmin me fansat e tij.

Në postim, Don Omar ngarkoi një foto nga shtrati i tij i spitalit, shoqëruar me një mbishkrim prekës ku shkruhej: Sot po, por nesër nuk do të kem kancer. Qëllimet e mira priten mirë. Shihemi se shpejti.

Ndërsa ikona e reggaeton ka zgjedhur të mos zbulojë detaje specifike në lidhje me diagnozën e tij, ai konfirmoi se po i nënshtrohet trajtimit në Orlando Health në Florida. Pas njoftimit të tij, kolegët, fansat dhe personalitete të showbizit kanë shprehur mbështetjen e tyre.

Kënga e tij “Danza Kuduro” mbetet një himn thelbësor, i famshëm në mbarë botën për ritmin dhe energjinë e tij. Ndërsa Don Omar nis udhëtimin e tij për të kapërcyer kancerin, fansat e tij dhe publiku i gjerë vazhdojnë të dërgojnë mesazhe inkurajimi dhe dashurie.