Ballina Bota Del harta, ja cilat vende të Jemenit u goditën nga sulmet amerikane...

Del harta, ja cilat vende të Jemenit u goditën nga sulmet amerikane dhe britanike

49
0

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Britania e Madhe kanë bombarduar disa objektiva të grupit të rebelëve Houthi në Jemen.

Këto bombardime vijnë si kundërpërgjigje ndaj Houthit të cilët kanë sulmuar që nga nëntori anijet në Detin e Kuq.

Agjencia e lajmeve në Jemen, SABA, raportoi se sulmet ndodhën në kryeqytetin Sana’a dhe në qeveritë e Sa’dah, Hodeidah, Taiz dhe Dhamar, shkruan Sky News.

Zyrtarët amerikanë thanë se sulmet ishin kryer nga raketat Tomahawk të lëshuara nga anijet luftarake, si dhe avionë luftarakë e një nëndetëse.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu