Ballina Rajoni Krimineli Sheshel jep lajmin se po largohet nga partia e radikalëve: Dikush...

Krimineli Sheshel jep lajmin se po largohet nga partia e radikalëve: Dikush i ri do të vijë në postin e presidentit

57
0

Kryetari i Partisë Radikale Serbe (SRS), Vojislav Sheshel, tha sot se kongresi i kësaj partie do të mbahet në maj të këtij viti, në të cilin do të zgjidhet kryetari i ri i radikalëve, ai vlerësoi se SRS do të jetë sërish e fortë në të ardhmen në Parlamentin e Serbisë, por pa atë në krye.

“Atë që mund të jepja, e bëra. Unë jam i lodhur nga njerëzit dhe nuk kam nevojë të shqetësoj më kryesitë e partisë.

Dikush i ri do të vijë në postin e presidentit dhe më pas partia do të fillojë të rindërtojë radhët e saj,” tha Sheshel.

Ai gjithashtu kujtoi se në disa raste në vitet e mëparshme ai gjithashtu donte të largohej nga udhëheqja e partisë, por kjo u refuzua nga Administrata Qendrore e Atdheut e SRS.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu