Ballina Ekonomia Euro nuk del nga “gremina”, ja me sa shiten dhe blihen dollari...

Euro nuk del nga “gremina”, ja me sa shiten dhe blihen dollari amerikan e paundi britanik për ditën e sotme

45
0

Sot, më 14 janar 2024, dollari amerikan blihet me 94.6 lekë dhe shitet me 95.5 lekë.

Euro blihet me 103.7 lekë dhe shitet 104.4 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 110.6 lekë, ndërsa në shitje me 111.6 lekë.

Paundi britanik blihet me 120.2 lekë dhe shitet me 121.3 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 70.3 lekë, ndërsa në shitje me 71.5 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimin valutor për të gjitha monedhat e huaja:

Euro nuk del nga "gremina", ja me sa shiten dhe blihen dollari

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu