Ballina Politika Ditën e votimit si ministër, Gonxhe tregon bashkëpunimin me paraardhësen Margariti

Ditën e votimit si ministër, Gonxhe tregon bashkëpunimin me paraardhësen Margariti

36
0

Diten e hënë, kur edhe e votua si Ministër për Ekonominë, Kulturën dhe Inovacionin, Blendi Gonxhe, do të bënte një veprim që tregon shumë.

Në rrjetin social facebook ai shpërndau një postim të parardhëses së tij, Elva Margariti, për kantierin e punës në Muzeun Historik Kombëtar.

Kështu, për herë të parë një ministër tregon shembullin e bashkëpunimit me paraardhësen e tij, ditën që nis rrugëtimin e tij në qeverisje.

Bashkëpunimi mes dy kolegëve pritet të jetë me rëndësi për të çuar përpara kantieret e transformimit në kulturë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu