Ballina Aktualitet Pse u lirua nga detyra Albana Fico? Reagon ministrja e Shëndetësisë dhe...

Pse u lirua nga detyra Albana Fico? Reagon ministrja e Shëndetësisë dhe zbulon si qëndron e vërteta

19
0

Ministrja e Shëndetësisë Albana Koçiu sapo ka mbërritur në QSUT, ku po prezanton para shefave të shërbimit drejtoren e re, Alma Canin.

Lirimi i Albana Ficos nga detyra nuk ka lidhje me urgjencën. Sjellim energji të reja për projektet në vazhdim”-tha ministrja për mediat.Drejtorja e re e QSUT në rend të parë do të ketë vënien në funksion të plotë të urgjencës së sëmundjeve të brendshme-shtoi ajo.