Ballina Sport De Laurentiis “i çmendur” pas Antonio Contes

De Laurentiis “i çmendur” pas Antonio Contes

17
0

Presidenti i klubit të Napolit, Aurelio de Laurentiis e ka kuptuar tashmë shumë mirë që skuadra e tij nuk është në një situatë të mirë dhe duhen patjetër ndryshime rrënjësore, duke filluar që nga trajneri.

Emri kryesor për rolin e trajnerit është Antonio Conte.

Për ta bindur atë, presidenti i Napolit do të ishte i gatshëm të bënte gjithçka. Problemi i vetëm qëndron te fakti i Champions League për sezonin e ardhshëm.

Megjithatë, sipas mediave italiane, De Laurentiis është i gatshëm t’i ofrojë Antonio Conte pagën maksimale të mundshme dhe gjithashtu atë që trajneri italian do më shumë, liri totale në merkato, pra të blejë e të shesë cilin lojtar që ai dëshiron.