Ballina Politika “Amnistia, një pazar”, Bardhi i përgjigjet Bashës: Kusht, s’do të përfitojë asnjë...

“Amnistia, një pazar”, Bardhi i përgjigjet Bashës: Kusht, s’do të përfitojë asnjë i dënuar nga SPAK

19
0

Kreu i grupit parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi deklaroi se opozita ka mbajtur të njëjtin qëndrim për çështjen e amnistisë penale, si në rastin edhe të Lulzim Bashës.

“Dosjen Xibraka, por ka vendosur të dhunojë Kushtetutën, Sa i takon amnistisë, ka një traditë të konsoliduar për këtë rast. Në rastin konkret grupi i PD është kujdesur që drafti që votohet këtë vit, të jetë i njëjtë me draftet e mëparshme. Opozita dhe kur drejtohej nga zoti Basha ka dhënë votën pro. Asnjë anëtarë i krimit të organizuar nuk përfiton, ndryshe nga sa ka ndodhur në 2014-ën. Nuk ka asnjë zyrtar të korruptuar që do të përfshihet te përfitimet e amnistisë”, tha ai.