Ballina Sport ​Reali nuk dëshiron ta marrë trofeun e kampionit këtë javë

​Reali nuk dëshiron ta marrë trofeun e kampionit këtë javë

18
0

Real Madrid ka marrë me befasi komunikimin se do të marrë trofeun kampion EA Sports 2023-24 në LaLiga, i tridhjetë e gjashtë në historinë e klubit, të shtunën në “Nuevo Estadio de Los Cármenes” në Granada.

Por klubi mbretëror nuk dëshiron ta marrë atë “për respekt” për rivalin e tyre, pasi mund të jetë dita kur ai të bie nga kategoria.

Skuadra e drejtuar nga Carlo Ancelotti, e cila u shpall kampion i La Ligas të shtunën e kaluar me katër javë të mbetura deri në fund të kampionatit, duke mposhtur Cádiz në “Santiago Bernabéu” dhe me humbjen e mëvonshme të Barcelonës në Girona.

Prandaj nuk dëshiron të marrë trofeun në Granada