Ballina Aktualitet Pamje të tjera dramatike: Çastet kur Alma Arrazi dhe tre të vegjlit...

Pamje të tjera dramatike: Çastet kur Alma Arrazi dhe tre të vegjlit shkojnë drejt vdekjes, fëmijët mbajnë në duar…!

25
0

Ora shënon 20:21 në një tjetër video të kapur nga kamerat e sigurisë, ku Alma Arrazi shfaqet në trotuar së bashku me fëmijët e saj, rrugës që të çon te “Ura e Bunës” së vjetër, por për ta ishte “rruga pa kthim”.

Sikurse duket në pamjet e siguruara nga Top Channel, këto çaste besohet të jenë vetëm pak minuta para tragjedisë, ku Alma mban përdore tre fëmijët e saj dhe i çon drejt vdekjes. Nga pamjet duke se vajza më e madhe, mban në duar një qese.

Nga errësira e natës, pamjet janë të paqarta, por ajo që vihet re janë duart e shtrënguara të tre fëmijëve të mitur rreth nënës së tyre, që e ndjekin atë drejt një vendimi fatal që tronditi opinionin publik.

Para se të mbërrinte në urën e lumit Buna, pamjet filmike kane kapur castet ku ajo ehste ndare me kunaten e sajku kjo e fundit mbante edhe një fëmijë për dore. Tre fëmijët përshëndetën kushërirën e tyre me dorë kur u larguan, pa e ditur që do ishte takimi i fundit, vetëm Alma e dinte mirë