Ballina Politika Rama me diasporën në Milano, Meta shfaqet në ndeshjen e moshave në...

Rama me diasporën në Milano, Meta shfaqet në ndeshjen e moshave në Lushnjë, luhet për U-17

16
0

Vora arriti të mundte Lushnjën me rezultatin final 0-2, takim i vlefshëm për javën e 27-të të Kampionatit të Moshave U-17.

Një ndeshje shumë e rëndësishme për të dy ekipet, sepse falë kësaj fitoreje vorakët tani “parakalojnë” lushnjarët në renditje dhe marrin vendin e parë.

Në fakt ai që mori të gjithë vëmendjen gjatë takimit ishte vetë ish-presidenti Ilir Meta, që bashkë me disa miq të tij kishin gjetur kohën dhe kanë shkuar ta ndiqnin ndeshjen nga shkallët e stadiumit.

Meta gjithashtu e publikoi këtë moment edhe në faqen e tij, në rrjetin social “Facebook” ku shkruante:

“Ndeshje luftarake midis U-17 të Lushnjës me Vorën!”

Nderkohe qe kryeministri Edi Rama eshte ne takim me diasporen ne Milano, te mbushur plot, ndersa nje pjese e konsiderueshme kane mbetur jashte me gjithe hapjen e dyerve.