Ballina Rajoni U zhduk gjatë pushimeve në ishullin grek të Symit/ Gjendet i vdekur...

U zhduk gjatë pushimeve në ishullin grek të Symit/ Gjendet i vdekur gazetari i BBC, dyshohet se ra nga një shkëmb

24
0

Gazetari i BBC, Michael Mosley, i cili kërkohej prej së mërkurës, pasi u zhduk në rrethana të mistershme, u gjet në zonën Agjia Marina të ishullit grek Simit, ku ishin përqendruar edhe kërkimet e ekipeve të ndihmës së shpejtë.

67-vjeçari, ishte larguar në mesditë nga shtëpia e miqve ku ndodhej për të shëtitur dhe më pas nuk u kthye më.

Për gati 100 orë të afërmit dhe ekipet e shpëtimit kanë kërkuar në zona të ndryshme të ishullit por vetëm mëngjesin e së dielës është gjetur trupi pa jetë i tij.

Pritet edhe raporti i mjekut ligjor që të zyrtarizojë vdekjen e tij e cila duket se është shkaktuar nga rënia e tij nga një shkëmb prej një lartësie të konsiderueshme.