Ballina Sport Kapiteni i Anglisë, Herri Kejn: Nuk ka rëndësi sesi do e arrijmë,...

Kapiteni i Anglisë, Herri Kejn: Nuk ka rëndësi sesi do e arrijmë, duam trofeun me Spanjën

10
0

Herri Kejn u ngjit në kuotën e 3 golave në këtë Europian, duke pasur shansin për të qenë golashënuesi më i mirë i tij në finalen kundër Spanjës. Kapiteni i Anglisë, duke folur për “ITV Sport” vlerësoi arritjen e skuadrës së tij: “Historia u bë. Arritje e mahnitshme.

Kapiteni i Anglisë, duke folur për “ITV Sport” vlerësoi arritjen e skuadrës së tij: “Historia u bë. Arritje e mahnitshme. Jam shumë krenar për të gjithë. Çdo lojtar, çdo anëtar i stafit, jam shumë krenar për ta. Për të bërë atë që kemi bërë larg shtëpisë është me të vërtetë e veçantë. Na ka mbetur dhe një ndeshje ne duhet ta bëjmë këtë të dielën”.

Për Oli Uotkins: “Ne flasim për të qenë gati. Ne jemi një ekip i madh për të qenurit gati. Kur është e rëndësishme, ju mund të merrni pesë minuta, një minutë, por ju mund të bëni një ndryshim, ju mund të na fitoni një turne. Ai ka qenë duke pritur, ai ka qenë i durueshëm ajo që ka bërë ishte e jashtëzakonshme dhe e meriton”.

Për paraqitjen: “Sidomos në pjesën e parë ne kishim shumë kontroll. Pjesa e dytë kishte disa këmbë të lodhura atje. Në përgjithësi mendova se e meritonim ta fitonim”.

Për penalltinë e tij: “Këmba ime po varej, kështu që ai patjetër më preku! Ndonjëherë i merr ato penallti, ndonjëherë jo. Unë isha i lumtur që u ngrita dhe pashë që topi po shkonte në rrjetën e tij. Ishte një ndjenjë e bukur sigurisht”.

Për ndeshjen me Spanjën: “Një tjetër ndeshje jashtëzakonisht e vështirë. Ka një ndeshje tjetër për të bërë histori. Kjo është ajo për të cilën jemi të emocionuar. Ishte një udhëtim i vështirë, por ka një tjetër ndeshje. 90 minuta, 120, penallti, çfarëdo që të duhet ne do të jemi atje dhe po e pres me padurim”.