Ballina Kronika Përndoqi 32-vjeçaren me llogari false në “Instagram”, arrestohet i riu në Durrës

Përndoqi 32-vjeçaren me llogari false në “Instagram”, arrestohet i riu në Durrës

55
0

Një 26-vjeçar ka rënë në pranga në Durrës, pasi përndoqi për rreth një muaj një 32-vjeçare, me anë të një llogarie false në rrjete sociale. I arrestuariishte  i dënuar më parë për përndjekje.

Shërbimet e Policisë kapën dhe vunë në pranga shtetasin F. H., 26 vjeç, banues në fshatin Radë Manzë, i dënuar më parë për veprën penale “Përndjekja”, pasi dyshohet se për një periudhë njëmujore, ka përndjekur 32 vjeçaren, nëpërmjet një llogarie false në rrjetin social Instagram.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme, për veprat penale “Përndjekja” dhe “Ndërhyrje të padrejta në jetën private”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu