Ballina Sport Granit Xhaka po çmend të gjithë, në garë për çmimin e tretë

Granit Xhaka po çmend të gjithë, në garë për çmimin e tretë

40
0

Granit Xhaka është nominuar për çmimin e “Lojtarit zvicran të Viti” për vitin 2023.

Federata Zvicerane e Futbollit dhe Liga Zviceriane e Futbollit do të shpallin çmimet e tyre vjetore për 2023 të hënën, më 15 janar.

Granit Xhaka është nominuar për çmimin “Lojtari i Vitit” për meshkuj pjesërisht për shkak të formës së tij me “Gunners” në gjysmën e parë të 2023 dhe formës fantastike me Leverkusenin.

Skuadra gjermane është në krye të Bundesligës dhe i pamposhtur, dhe ata kanë fituar çdo ndeshje në Ligën Europa dhe Kupën e Gjermanisë.

Xhaka është edhe kapiten i kombëtares zvicrane, i cili i ka çuar në kualifikim për në “Euro 2024”.

Një fitore do të ishte e treta e Xhakës, pasi më parë ishte shpallur “Lojtari i Vitit” në 2017 dhe 2022.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu