Ballina Lifestyle Shakira bën një goditje tjetër ndaj Gerard Pique, pas publikimit të ‘albumit...

Shakira bën një goditje tjetër ndaj Gerard Pique, pas publikimit të ‘albumit të hakmarrjes’

24
0

Shakira ka rrëfyer se nuk mendon se do ta gjejë më dashurinë pas ndarjes nga ish-futbollisti i Barcelonës, Gerard Pique.

Dyshja njoftuan ndarjen e tyre pas 11 vitesh së bashku në qershor 2022, pasi ajo mësoi se ai dyshohet se kishte qenë i pabesë.

Gerard, 37 vjeç, tani është në lidhje me të dashurën modele Clara Chia Marti, 25 vjeçe, pasi ajo u zhvendos në shtëpinë që ai ndante me këngëtaren gushtin e kaluar, shkruan DailyMail.

Ajo shtoi: “Unë kam qenë gjithmonë në një çift, por atëherë kur nuk ishte aty, dhe kur më duhej të përballesha me momentet më të errëta të jetës sime, miqtë ishin aty dhe më mbanin të bashkuar.

Mund të mos plakem me një partner, por do të plakem i rrethuar nga miq të mirë.

Shakira tha gjithashtu se të qenit me Gerardin, me të cilin ka dy djem, po e tërhiqte zvarrë dhe tani ajo mund të fokusohet edhe një herë në muzikën e saj.

Ylli i popit shprehet: “Unë jam shumë e madhe për ty, prandaj je me dikë ashtu si ti” në një lidhje të dukshme me romancën e Gerardit.

Në tekste të tjera, të përkthyer nga spanjishtja, Shakira vazhdon të këndojë: “Kjo është për mua që të të ngordh, të përtyp dhe të gëlltisë që të mos pickojë, nuk do të kthehem më tek ti, edhe nëse qan apo më lutesh”.

“E kuptova që nuk kam faj që të kritikojnë, unë bëj vetëm muzikë, më fal që të spërkata”.

Shakira më parë refuzoi të ndryshojë tekstet në publikimet e saj të reja për ish-in e saj, pasi ajo shpjegoi se ka të drejtë të punojë mbi emocionet e mia përmes muzikës dhe nuk do të ndryshojë këngët e saj të fundit.

Në një këngë tjetër, ajo i jep hije Gerardit pasi i referohet një ndarjeje ‘të nevojshme’ me një ish që është ‘i ftohtë si Krishtlindjet’ në këngën e saj Monotonía.

Kënga, që do të thotë Monotoni në anglisht, fillon me Shakiran duke kënduar në spanjisht: ‘Nuk ishte faji yt, as i imi. Faji ishte monotonia. Unë kurrë nuk thashë asgjë, por më lëndoi. E dija që kjo do të ndodhte.’